Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı
English

DANIŞMA KURULU

Saygıyla anıyoruz Pardee Rand Graduate School, Uluslararası Ekonomi Şeref Kürsüsü

Prof. Charles Wolf

Danışma Kurulu Üyesi

Profesör Charles Wolf 1955 yılında RAND’e katılmış, 1967-1981 yılları arasında üniversitenin ekonomi bölümünü yönetmiş olup, 1970-1997 arasında Pardee RAND Graduate School'un Kurucu Dekanı olarak görev almıştır. U.S. Department of State, Foreign Service’te çalışmış olan Prof. Wolf, 1950’lerin başında Cornell Üniversitesi’nde Asya ve University of California, Berkeley’de Uzak Doğu ile ilgili misafir öğretim üyesi olarak çalışmalar yapmıştır.

UCLA Anderson School of Management Uluslararası İş ve Ekonomi Araştırma Merkezi Danışma Kurulu Üyesi olan Prof. Wolf, Capital Income Builder ve Capital World Growth and Income, Inc. Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. American Economic Association, Econometric Society, the Council on Foreign Relations ve Londra merkezli International Institute for Strategic Studies üyesi ve aynı zamanda Stanford Üniversitesi Hoover Enstitüsü'nde kıdemli araştırma uzmanı (senior research fellow)’dır.

Prof. Wolf, 2007 yılında Japonya Hükümeti’nin akademi üyelerine verdiği en üst nişan olan "Order of Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon" nişanı ile ödüllendirilmiştir.

Biliyor musun?

Prof. Wolf, 90 yaşında ve her gün tenis oynamaktadır.

Uzmanlık Alanları

  • UIluslararası Ekonomi İlişkileri
  • Uluslararası Ticaret
  • Japonya, Çin, Kuzey Kore,Güney Kore

Seçilmiş Yayınları

  • Looking Backward and Forward: Policy Issues in the Twenty-first Century