Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı
English

Boğaziçi Üniversitesi Yöneticilere Özel Uluslararası Eğitim Programı

 

Boğaziçi Üniversitesi ve dünyanın seçkin üniversitelerinin ortaklığıyla ve Argüden Yönetişim Akademisi’nin desteklediği programda, Türk yönetici ve yönetici adaylarına yönelik sertifika programları düzenlenmektedir.

Akademik Kurul üyemiz, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İrem Nuhoğlu koordinatörlüğünde yürütülen program, Austin’deki Texas Üniversitesi – McCombs School of Business, Columbia Business School ve New York Üniversitesi (NYU) – Stern School of Business gibi en iyi EMBA üniversiteleri bünyesinde verilen eğitimlerin yanı sıra, ilgili sektörlerden uzman kuruluşların temsilcileriyle birebir tanışma ve şirket ziyaretleri imkânlarını da katılımcılara sunmaktadır.

Eğitim programı kapsamında kadın yöneticiler, küresellik ve liderlik, dijital ve telekomünikasyon sektörlerinde liderlik konularında eğitimler verilmektedir. 

Yönetim Kurulunda Kadın (‘Kadın Patronlara’ Özel Program) - New York University (NYU) - Stern School of Business

Kadın Yönetici ve Yönetici adaylarına özel olarak hazırlanan bu üç gün süreli program kapsamında, kadın liderlerin kurum ve kuruluşlardaki fayda ve katkılarından yola çıkılarak, kadın yöneticilere kariyerlerini etkin kullanım ve geliştirmelerinin yolları, konuk kadın direktörlerin de paylaşımları ile aktarılmaktadır.

Küresel Dünya’da Liderlik – University of Texas at Austin – McCombs School of Business

Küresel Dünya’da liderliğin geliştirilmesi ve sürdürülebilir liderlik konularına odaklanan beş gün süreli program kapsamında inovasyonda öncülük, stratejik değişimin uygulanması ve karışık problemlere yaratıcı çözümler bulma konularına da yer verilmektedir. Katılımcılar ayrıca merkezleri Austin’de bulunan DELL, National Instrument, Whole Foods, BBVA Compass ve Price Waterhouse Coopers gibi şirketleri ziyaret edip yöneticilerinden uygulama ve çalışmaları ile ilgili bilgi edinme fırsatına da sahip olacaklardır.

Telekomünikasyon Sektöründe Liderlik – University of Texas at Austin – McCombs School of Business

Telekomünikasyon sektöründe liderlik programı kapsamında katılımcılara 5 gün süresince telekom sektöründe liderliği güçlendirilmesi, sektörde oluşabilecek fırsat ve tehditler, sektördeki innovasyonlar, gelişmekte olan pazarlara hizmet götürme, kültürler arası çevreye öncülük yapma, değişim yönetimi üzerine telekom ortaklıklarını yönetme, yerel pazarın ötesinde ulusal telekom kabiliyetlerini geliştime, sözleşmeler imzalama gibi konularda eğitimler verilmektedir.

Dijitalleşme ve Yönetim – Columbia Business School

Dijitalleşme ve yönetim programı kapsamında 3 gün süresince verilen eğitimde, katılımcılara dijital çağda yeni iş modellerini nasıl gerçekleştirip ilerletebileceklerine ve şirket büyümelerinin nasıl sağlanabileceği konularına odaklanılmaktadır.