• Bültenimize Kaydolun

Yapay Zeka, Yönetim Kurullarının Gündeminde

Yönetişim Mükemmelliği Yolculuğunda 10. Yıl Buluşmalarının ilki TÜSİAD ev sahipliğinde “Yönetim Kurulları ve Yapay Zeka” teması ile gerçekleştirildi.

Yapay Zeka, Yönetim Kurullarının Gündeminde

Argüden Yönetişim Akademisi Danışma Kurulu Üyesi Prof. David R. Beatty'nin onur konuğu olarak katıldığı seminerde, Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri yer aldı. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Yapay Zekanın tetiklediği teknolojik dönüşümün sektörlerin ve şirketlerin üst düzey yöneticileri için stratejik bir gündem olduğunu belirtti. Argüden Yönetişim Akademisi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Yılmaz Argüden de “Birleşmiş Milletler, OECD, Avrupa Konseyi, IFRS gibi kurumlarla iş birlikleri kurarak sadece Türkiye'de değil, dünyada da kurumlara duyulan güveni artırmak için çalışıyoruz. Çocuklardan, gençlere, şirketlerden, kamu ve sivil toplum liderlerine kadar geniş bir kesimi kapsayan eğitim programları gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Açılışın ardından konuşan PRof. David R. Beatty, yapay zekayı gelmekte olan bir tsunamiye benzeterek, bu tsunamiyle baş edebilmek için yönetim kurullarının ve tepe yönetimlerin stratejik önceliği haline gelmesi gerektiğine dikkat çekti.