• Bültenimize Kaydolun

Sürdürülebilirlik 101 Eğitimi 3. Dönem Başvuruları Açıldı

Sürdürülebilirlik 101 Eğitiminin 3. dönem başvuruları açıldı. “Daha iyi bir dünya için ben de varım!” diyen üniversiteli gençlerin buluştuğu, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği iş birliğiyle gerçekleşen Sürdürülebilirlik 101 Eğitimi'ne son başvuru günü 24 Mart 2024.

Sürdürülebilirlik 101 Eğitimi 3. Dönem Başvuruları Açıldı

4 – 24 Mart 2024

Sürdürülebilirlik 101 Eğitimi, daha kaliteli bir yaşam ve sürdürülebilir gelecek için sektörünün önde gelen şirketleri ile üniversite öğrencilerini bir araya getiren bir çalışma.

Sürdürülebilirlik 101 Eğitimi, öğrencilerin teorik ve pratik bilgiyi bir arada deneyimleyecekleri bir programdır. Katılımcılar ilk olarak uluslararası görüşmelerin odak noktası haline gelen iyi yönetişim ve sürdürülebilirlik kavramları, şirketlerin sürdürülebilirlik anlayışı, tasarım odaklı düşünme, proje oluşturma ve geliştirme, iş modeli kanvası oluşturma, sunum teknikleri konularında alanında uzman kişiler tarafından eğitim alacaktır. Eğitimde gördükleri konuları deneyimleyerek pekiştirebilecekleri atölyeler düzenlenecektir. Atölyeler sırasında katılımcılara Argüden Yönetişim Akademisi Gençlik Ağı’ndan gönüllüler kolaylaştırıcı olarak eşlik etmektedir. 

Bu eğitimde, katılımcılar edindikleri tüm bilgi ve deneyimler ışığında kendi sürdürülebilirlik projesini geliştirebilecek, eğitim sonunda ise projelerini şirketlere sunarak gerçekleştirme fırsatı bulabilecektir.

2023 yılının Mart ayında ilk dönemi, Ekim ayında ise ikinci dönemi gerçekleştirilen Sürdürülebilirlik 101 Eğitimi, 40 mezun ve 11 projeyle tamamlandı.

Sürdürülebilirlik 101 Eğitimi'nin 3. dönemine 24 Mart 2024 tarihinde saat 23.59'a kadar başvuru kabul ediliyor.