• Bültenimize Kaydolun

Boğaziçi Üniversitesi

Prof. Vedat Akgiray

Akademik Kurul Üyesi

Profesör Vedat Akgiray, Boğaziçi Üniversitesi Centre for Research in Corporate Governance and Financial Regulation Direktörüdür. Kendisi 1990'da bu yana Boğaziçi Üniversitesi'nde akademisyen olarak çalışmakta olup, 2002 ve 2009 yılları arasında Bölüm Başkanlığını yaptığı Finans Mühendisliği yüksek lisans programının kurucularındandır. Prof. Akgiray, 2009-2012 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı, IOSCO Board Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve IOSCO Gelişmekte Olan Ülkeler Komitesinde Başkan olarak görev almıştır.

Prof. Akgiray'ın, Türkiye ve Amerika’da çeşitli yayınları ve pek çok uluslararası platformda 100'den fazla akademik makalede ve yayında imzası bulunmaktadır. Akademik çalışmalarına ek olarak, farklı şirketlere finans ve bilgi teknolojileri alanında danışmanlık hizmeti vermiştir.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde, yüksek lisans, MBA ve doktora eğitimini Amerika’da Syracuse Universitesi’nde finans alanında tamamlamıştır. Kadıköy Maarif Koleji ve Robert College mezunu olan Prof. Akgiray, 2010 yılında, Kadıköy Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği tarafından “Kristal Martı” ödülüne layık görülmüştür.