• Bültenimize Kaydolun

Natural Resource Governance Institute
Onursal Başkanı

Dr. Daniel Kaufmann

Danışma Kurulu Üyesi

Daniel Kaufmann, birçok ülkede bulunan ve kâr amacı gütmeyen Natural Resource Governance Institute (NRGI) Başkanı’dır. Brookings Institution’da kıdemli üye (senior fellow) ve yolsuzlukla mücadele alanında çalışmalarıyla World Bank Institute’de Direktörlük, Ukrayna’da, Latin Amerika’da ve Afrika’da Politika Danışmanlığı yapmıştır. .

Kaufmann, yönetişim, gelişim ve yolsuzluk karşıtı mücadele alanında önde gelen uzman, araştırmacı ve politika danışmanları arasındadır. Kurduğu çalışma gruplarıyla, ülkelerin yönetişim yapısının değerlendirilmesi için gösterge oluşturma konusunda yeni yaklaşımların öncülüğünü yapmıştır. İyi yönetişim ve yolsuzluk karşıtı programlar için çeşitli anket çalışmalarına ait metodolojileri tasarlamış ve yönetişim, gayri resmi ekonomi, makroekonomi alanlarında yönlendirmelerde bulunmuştur. 

Lisans eğitimini Hebrew University of Jerusalem’den ekonomi ve istatistik alanında, yüksek lisans ve doktorasını Harvard Üniversitesi’nde ekonomi alanında tamamlayan Kaufmann Şili vatandaşıdır.

Biliyor muydunuz?

"Yasal yolsuzluk" kavramını Pedro Vicente ile birlikte geliştirmiş ve bu kavram üzerinde araştırmalar yapmıştır.

Daniel Kauffman Twitter ile yakından ilgilenmekte, opera, futbol ve skuba ilgi alanları arasındadır.