• Bültenimize Kaydolun

Argüden Yönetişim Akademisi Kuruldu

ARGE Danışmanlık, kurumlarına güven duyulan bir toplum için 2014 yılında Akademi’yi kurdu. Dr. Argüden’in 2011 yılında Palgrave McMillan tarafından yayınlanan ‘Yönetişim Anahtarları’ kitabı da Akademi’nin entelektüel temelini oluşturdu.

Argüden Yönetişim Akademisi Kuruldu

Bu haber 21 Ekim 2014'te Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanmıştır.

Yaşam kalitemizi artırabilmek için iyi yönetişim ilkelerinin tüm kurumlarda hayata geçirilmesini sağlamalıyız. Kaliteli ve sürdürülebilir yaşam için de insanları sorumlu birer dünya vatandaşı olarak yetiştirecek küresel bir eğitim seferberliğine öncelik vermeliyiz. Yönetişim Anahtarları kitabında özetlenen bu anlayışı geliştirmek ve toplumda yaymak üzere Argüden Yönetişim Akademisi kuruldu.

Küresel Düşünce Liderleri’nin Yönetişimin Anahtarları’na Dair Yorumları

“Dünyada çok farklı camialarda iyi tanınan, saygı duyulan, modern çağın Rönesans düşünürü ve liderinden muhteşem bir eser. Yılmaz Argüden’in bu eserde ortaya koyduğu ilkeler, yaşam boyu elde ettiği olağanüstü deneyimlere dayanıyor. Her sayfası bilgelik dolu böyle bir kitap nadir bulunur. Dünyanın geçmekte olduğu bu güç dönüşüm sürecinde sakin, yenilikçi ve özenle paylaşılan bilgelik dolu öneriler nasıl düşünmemiz ve hareket etmemiz gerektiği konusuna ışık tutuyor. Mutlaka okunmalı.”
John H. Mc Arthur, Onursal Dekan, Harvard Business School

“Yılmaz Argüden yönetişim konusuna yepyeni bir bakış açısı getiriyor. Çok önemli olduğunu düşündüğüm organizasyonların sürdürülebilirliği için güven ve kültür oluşturma kavramlarını ön plana çıkartan bu kitabın çok zamanlı olduğunu ve doğru bir bakış açısı kazandıracağını düşünüyorum.”
Frank Brown, Dekan, INSEAD

“En önemli küresel yönetişim sorunlarını ele alan son derece iddialı ve derin düşünce dolu bir kitap.”
Jacques Attali, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Kurucu Başkanı

“Sürdürülebilir bir dünya ve daha iyi bir gelecek için devletlerin, şirketlerin ve sivil toplumun birlikte çalışmaları gerektiğini düşünenler için mutlaka okunması gereken bir kitap. Bu kitabında Dr. Yılmaz Argüden, karmaşık sorunlara bütünsel çözümler getiriyor.”
Muhtar Kent, CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı, The Coca Cola Company

“Bir ülkenin veya dünyanın küreselleşme sürecinden sağlayabileceği faydalar, her şeyden önce bir iyi yönetişim konusudur. Yılmaz Argüden bu kitabında iyi yönetişimin dünyada karar vericiler, politik ve ekonomik elitler için ne demek olduğunu çok iyi işlemiş. İyi yönetişimin ve sürdürülebilir gelişmenin anahtarlarını ortaya koyan bu kitabı okumak büyük bir keyif.”
Gerhard Schröder, eski Almanya Başbakanı (1998-2005)

“Her lider paydaşlarının güvenini kazanmaya ve sürdürmeye önem vermek zorunda. Bu kitabında, Yılmaz Argüden modern çağda bu sürecin nasıl değiştiğini anlatıyor. Devlet, sivil toplum ve iş dünyası liderlerine 21. yüzyılda liderlik konusunda ışık tutuyor.”
Jim Thomson, Başkan/CEO, RAND Corporation

“Yılmaz Argüden’i iyi yönetişime yeni bakış açıları kazandıran, dünyanın ekonomik, sosyal, politik ve kültürel olarak nasıl daha iyi bir yer olabileceğini ele alan bu girişimi için candan kutluyorum.”
Muhammad Yunus, Nobel Ödüllü Sosyal Girişimci, Grameen Bank ve mikro-kredi kavramının kurucusu

İlgili Kişiler