Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı

Dr. Yılmaz Argüden’den BM’de İyi Yönetişim Çağrısı

Güven, iyi yönetişimin özü ve sürdürülebilir kalkınmanın temelidir. Daha iyi ve sürdürülebilir bir gelecek için tüm kurumlar, iyi yönetişim ve işbirlikleri geliştirme konusunda sorumluluk üstlenmelidir.

25 Haziran 2015

“İş Dünyası: Daha İyi Bir Dünya için İtici Güç Konferansı” kapsamında Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan UN Global Compact Ulusal Ağlar Dünya Başkanı ve Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yılmaz Argüden, “Güven, iyi yönetişimin özü ve sürdürülebilir kalkınmanın da temelidir. Daha iyi ve sürdürülebilir bir gelecek için tüm kurumlar iyi yönetişim ve işbirlikleri geliştirme konusunda sorumluluk üstlenmelidir” dedi.  

BM Genel Kurul oturumunda BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, BM Genel Kurul Başkanı Sam K. Kutesa, Nestle CEO’su Paul Bulcke, Unilever CEO’su Paul Polman, Sinopec CEO’su Fu Chengyu gibi küresel liderler de birer konuşma yaparak iş dünyası ve sivil toplum liderlerini evrensel sorunların çözümü için Birleşmiş Milletler ile işbirliğine çağırdılar.

UN Global Compact girişiminin 15. yılını doldurması vesilesiyle düzenlenen konferansta iş dünyası ve sivil toplum BM’de bir araya gelerek evrensel sorunların aşılmasında özel sektörün rolünü değerlendirdi ve örnek uygulamaları paylaştı.

Dünya Gazetesi, 26 Haziran 2015

Dünya Gazetesi, 25 Haziran 2015