• Bültenimize Kaydolun

Aristo Sosyal Girişimcilik Programı

Katılımcıların, sosyal girişimcilik konusunda işin uzmanlarında eğitim alabileceği, atölyelerde uygulamalı öğrenimin desteklendiği, öğrendiklerini uygulama fırsatı yakalayacağı projeler üretebileceği, her bölümden üniversite öğrencilerinin katılımına açık bir programdır.

Aristo Sosyal Girişimcilik Programı

Girişimcilik ekosisteminde yer almak, toplumsal düzeydeki sorunlara çözüm üreterek pozitif etki yaratmak isteyen ve inovatif düşünce tarzını geliştirmeyi hedefleyen üniversite öğrencilerine yönelik bir programdır.

Aristo Sosyal Girişimcilik Programı, tüm üniversite öğrencilerinin katılımına açık 5 haftalık bir Sosyal Girişimcilik ideathonu olarak tasarlanmıştır. Argüden Yönetişim Akademisi Gençlik Ağı tarafından tasarlanan ve operasyon sürecinin tamamı Gençlik Ağı tarafından yürütülen bu programda, işin uzmanlarından eğitim alabilir, atölyelerde uygulamalı bir şekilde öğrenme fırsatı yakalayabilir, ve öğrendiklerinizi projede uygulama fırsatı yakalayabilirsiniz.

Aristo Sosyal Girişimcilik Programı'nda toplumsal sorunlara iyi yönetişim ilkeleri doğrultusunda, girişimcilik&inovasyon araçları ve yaklaşımlarıyla; 

  • Toplumsal Şeffaflık 
  • Doğru Bilgiye Açık Erişim 
  • Etki Odaklı Sivil Toplum 
  • Kurumsal Sosyal Sorumluluk 
  • Sosyal Adalet 

konu başlıklarında, sosyal etki odaklı, yeni sosyal girişimcilik proje fikirleri üretilir, hayata geçirilir ve alanında profesyoneller tarafından verilen eğitimlerle desteklenir.

Programda katılımcıların her biri birer sosyal girişimci adayı olarak görülür ve bu doğrultuda sorunların çözümünde etkin rol oynamaları ve toplumsal düzeyde etki yaratabilmeleri için problem tanıma ve fikir üretme atölyesi ile iş modeli geliştirme eğitimleriyle süreç desteklenir.

Program

  • İyi Yönetişim Nedir ve İlkeleri Nelerdir?
  • Sosyal Girişimcilik, Sosyal Etki ve Sosyal Girişimcilik Hikayesi
  • Tasarım Odaklı Düşünme & Hedef Sorun Analizi
  • İş Modeli
  • Proje Sunumları ve Değerlendirme

Önceki İşbirliklerimiz

Gençlik Ağı WebsitesiSonraki Eğitime Başvur

Bu eğitim, Argüden Yönetişim Akademisi Gençlik Ağı tarafından tasarlanmış ve uygulanmaktadır.

Katılanlar Ne Diyor?

Aristo sosyal girişimcilik programı gerçekten çok verimli ve keyif aldığım bir programdı. Harika bir ekiple ve içerisinde çok değerli bilgiler aldığımız çok iyi eğitmenlerle çok güzel bir süreç geçirdim.

Eda Hava ÇiftçiAristo Sosyal Girişimcilik Programı Mezunu

Aristo Sosyal Girişimcilik Programı, bu ekosisteme merakı olan, 'benim de bir fikrim var!' diyen ancak nereden, nasıl başlayacağını bilmeyen birçok kişiye yol haritası sunmakta. Sizleri hem çok keyif alacağınız hem de farklı alanlarda girişimlerde bulunmuş kişilerle tanışıp ufkunuzu genişletebileceğiniz beş haftalık harika bir süreç bekliyor olacak.

Gülen TokayAristo Sosyal Girişimcilik Programı Mezunu

Aristo Sosyal Girişimcilik Programı sosyal girişimcilik kavramı ile güzel bir tanışma sağladı. Eğitmenlerimizin desteği ile bu kavramı öğrenirken somut şekilde uygulayabildik. Keyif aldığım verimli bir eğitim oldu.

İrem PolatAristo Sosyal Girişimcilik Programı Mezunu

Bu program farkındalığı yüksek, bilgi birikimi dolu olan insanlar ile bir araya getirerek takım çalışması, sunum yapma, araştırma gibi yetkinlikleri geliştirirken öğrenme ortamını interaktif bir şekilde hazırlıyor.

Selinay SuAristo Sosyal Girişimcilik Programı Mezunu