Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı

İyi yönetişim bakış açısıyla ele alınan etkinliklerin, insan hakları, çocuk hakları, katılım, demokrasi, birlikte yaşam, hakları korumak, dayanışma, gönüllülük, sosyal sorumluluk konularında geleceğin sorumlu liderleri olan öğrenen çocuklara yol göstermesini hedefliyoruz.

Bugünün ve geleceğin liderlerinin, yönetişim prensiplerini yaşamlarında benimseyen sorumlu bireyler olmalarını önemsiyoruz. Öğrenen Çocuk: Sorumlu Birey eğitim programımızla bugüne kadar Türkiye’nin 20 ilinde 500’den fazla öğrenciyle buluştuk. 

Toplumsal hayatın ve kültürel gelişimimizin temelleri ailede atılıyor. Aile içindeki, anne, baba ya da bakımımızdan sorumlu olan kişilerle iletişimimiz nasıl bir birey olacağımızı da şekillendiriyor. Aile bireyleri arasında tutarlı, sorumlu, hesap verebilir, adil, şeffaf, etkili ve katılımcılığı temel alan ilişkiler, yaşam kalitemizi belirliyor.

Ders Programı

İlkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik ÖSGD işbirliğiyle başlattığımız eğitim programımız 6 modülden oluşmaktadır. Uygulama süresi dönem başına 10 haftadır. Her dönem, haftada ikişer saat olmak üzere toplam 20 ders saatini içerecek şekilde tasarlanmıştır. Katılım sağlayan öğrencilere, 2. dönemin sonunda Sertifika takdim edilecektir.

“Okuyacağım okul seçilirken benim de kararlara katılım hakkım var.”

9 yaşında bir öğrencimiz

Yayılım Ortağı

Program Sponsoru

Eğitimi Bugüne Kadar 20 İlde Uyguladık

SEV, ÖSGD, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, İTÜ GVO, KalDer, Güngören Belediyesi ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları’yla farklı seviyelerde işbirlikleri oluşturduk, programın 20 ilde 35 ayrı uygulamasını gerçekleştirdik.

Fotoğraflar

Etkinlikler