• Bültenimize Kaydolun

Afetten Kalkınmaya Sivil Etkileşim Projesi Bilgilendirme ve Danışma Toplantısı

Kadınlar, çocuklar, hayvanlar, yurttaşlar, sosyal haklar gibi alanlarda sorumluluk üstlenen ulusal ve uluslar arası STK’ların temsilcileri, şehir plancıları, avukatların katılımıyla çok yönlü bir danışma toplantısı düzenleyerek Afetten Kalkınmaya Sivil Etkileşim Projemizin tanışma ve danışma toplantısını gerçekleştirdik.

Afetten Kalkınmaya Sivil Etkileşim Projesi Bilgilendirme ve Danışma Toplantısı

İstanbul, 15 Şubat 2024

Etkinlikte projemizin amacı, yaklaşımı, modeli, süreçleri ile ilgili bilgilendirmeler yaparak paydaşlarımızın fikirleri ve soruları ile projemizi şekillendirmek için görüş aldık. Postane Galata'da gerçekleşen toplantıya, projenin destekçileri Turkey Mozaik Foundation ve Sivil Toplum için Destek Vakfı temsilcileri de katıldı.

Çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten ve her biri afetten sonra kalkınma süreçleri için özveri ile çalışan paydaşlarımız proje sunumunu ilgiyle takip ederek yaklaşıma ve geliştirilen aracın kullanımına yönelik sorular sordu. Etkinlikte toplantıda yer alan tüm paydaşlarımızın dahil olduğu 4 grup çalışması da yapıldı. 

Toplum, ekonomi, yapılı ve doğal çevre, yönetişim başlıkları altında dört odak grup çalışması katılımcılara yöneltilen 3 temel soru ekseninde yürütüldü.

Grup çalışmalarında paydaşlarımıza şu sorular yöneltildi: 

  1. Bu yaklaşım ve aracın daha etkili olabilmesi için önerileriniz nelerdir?
  2. Bu aracın yayılımı ve kullanımını arttırmak için önerileriniz nelerdir?
  3. Aracın yayılımı ve kullanımına nasıl bir katkı sunabilirsiniz?