• Bültenimize Kaydolun

Özel Sektörde İyi Yönetişim Sertifika Programı İlk Mezunlarını Verdi

21-22 Kasım tarihlerinde IFC İstanbul Ofisi'nde, bir Dünya Bankası Grubu kuruluşu olan, International Finance Corporation (IFC) işbirliğinde, Türkiye’de ilk defa özel sektör temsilcilerine yönelik "doğru ve iyi kurumsal yönetişim” sürecini derinlemesine ele alan kapsamlı bir Program düzenledik.

Özel Sektörde İyi Yönetişim Sertifika Programı İlk Mezunlarını Verdi

IFC İstanbul Ofisi, 21 – 22 Kasım 2018

Ülkemiz özel sektörü ve iş dünyasında sürdürülebilirliği hedefleyen Programımıza, ülkemiz iş dünyasının geleceğinde etkin rolü olan aile şirketlerinin yönetim kurulu üyeleri ve tepe yöneticileri katıldı.

Program dahilinde; Toronto Üniversitesi Rotman School of Management “Officer of the Most Excellent Order of the British Empire” ödülü ve International Corporate Governance Network (ICGN) tarafından verilen “Ömür Boyu Başarı” ödülünün bu seneki sahibi; 40’a yakın şirkette Yönetim Kurulu Üyeliği’ne ek olarak 9 ayrı halka açık şirkette de Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış olan; aynı zamanda IFC’nin de Yönetişim Danışma Kurulu (PSAG) üyesi ve Akademimizin Danışma Kurulu üyesi olan Prof. David R. Beatty onur konuğu olarak bulundu ve geleceğin yöneticilerine “etkin bir yönetim kurulu başkanı olmak” için değerli ipuçları verdi.

İki gün boyunca süren Programda, IFC’nin dünya genelinde bu konuda eğitimler veren Uzmanı Alexey K. Volynets’in; “stratejik karar alma süreçlerinin zaman içerisindeki dönüşümü, yüksek niteliklere sahip profesyonellerin tercih ettiği şirket olmak, iş risklerinin yönetiminde iç denetim, etkin bir yönetim kurulu oluşturmak ve aile şirketlerinde kurumsal yönetişim” gibi başlıklar altında düzenlediği oturumların yanı sıra, Kurumsal Yönetişim konusunda dünyada tanınan, IFC’nin de Yönetişim Danışma Kurulu (PSAG) üyesi ve ülkemizde lider isimlerinden, Argüden Yönetişim Akademisi Kurucusu Dr. Yılmaz ArgüdenARGE Danışmanlık ortaklarından Dr. Erkin Erimez, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veliye Yanlı ile Argüden Yönetişim Akademisi danışmanı F. Müjde Çetin katılımcılarla kurumsal yönetişim sürecinin dinamikleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

İlgili Kişiler