• Bültenimize Kaydolun

Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi 2020 Raporu Sonuçları | TÜYİD

Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği iş birliğinde Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi © 2020 Raporunun sonuçlarını ele aldık.

Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi 2020 Raporu Sonuçları | TÜYİD

Çevrimiçi, 20 Ocak 2021

7 farklı ülkede 10 farklı sektörde faaliyet gösteren 212 küresel sürdürülebilirlik lideri şirketin sürdürülebilirlik politikalarını iyi yönetişim bakış açısıyla incelediğimiz Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi (SG Scorecard)'nin etkileri yayılıyor. İlki B20 Tokyo'da iyi örnek gösterilen araştırma modelimizin ikincisi  2020 yılının sonunda Uluslararası Entegre Raporlama Konseyi'nin Küresel Konferansı'nda paylaşıldı.  2020 Raporu'nu geliştirdiğimiz farklı iş birlikleriyle, farklı paydaş gruplarının yararına sunuyoruz. İlk olarak Yönetim Kurulunda Kadın Derneği ile gerçekleştirilen bir panel ile Türkiye'de duyurusu yapılan sonuçlarımızı ikinci olarak TÜYİD iş birliğinde paylaştık.

TÜYİD Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Selçuk'un açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlikte, Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Yılmaz Argüden, Yönetim Kurulu Üyemiz Gizem Argüden, Araştırma Direktörümüz Dr. Fatma Öğücü Şen ve Sürdürülebilirlik Araştırmacımız Kübra Koldemir konuşmacı olarak yer aldı. Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi'nin daha kaliteli bir yaşam için önemi ve katkısının konuşulduğu panelde, araştırma modelimiz, araştırmanın sonuçları ve iyi örnekler paylaşıldı.  

İlgili Kişiler

Dr. Yılmaz Argüden

Mütevelli Heyeti Başkanı

Gizem Argüden Oskay

Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Fatma Öğücü Şen

Araştırma Direktörü

Kübra Koldemir

Araştırmacı

Bülent Özütürk

Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği