• Bültenimize Kaydolun

The BIAC General Assembly

Merkezi Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) Türkiye Daimi Temsilciliği resepsiyon düzenledi. Türkiye’nin OECD Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mithat Rende, büyükelçilik konutunda, OECD Bakanlar Kurulu toplantısı için Paris’te bulunan G-20’nin iş dünyası ayağı B-20 delegasyonu onuruna bir resepsiyon verdi. 

The BIAC General Assembly

Paris, 1 Haziran 2017

Paris OECD Forumu’na B20 Türkiye Heyeti BIAC (İş ve Sanayi Danışma Komitesi) 1 Haziran’da düzenlenen Genel Kurul toplantısına katıldı. İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı’nın (OECD) her yıl düzenlenen Bakanlar Konsey Toplantısı bu yıl 2-3 Haziran’da Paris’te OECD Konferans merkezinde gerçekleşecek . Türkiye, Bakanlar Konseyi’ne Hazine Müsteşar vekili Cavit Dağdaş başkanlığındaki resmi bir heyet ile katılıyor. Resmi heyette Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Çelik de yer alacak.

OECD Formu 2-3 Haziran’da Bakanlar Konseyi Toplantısı hemen öncesinde, iş dünyasının temsilcileri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerinin de katılımı ile gerçekleşecek. Bu yıl foruma B20 Türkiye Heyeti de katılım sağlıyor. B20 Türkiye, OECD ve BIAC (İş ve Sanayi Danışma Komitesi) işbirliğinde bugün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanlığında düzenlenecek özel toplantıda Türkiye’nin G20 Dönem Başkanlığı öncelikleri ile B20’nin bu çerçevedeki gündemi ve çalışmaları ele alınacak. Toplantıya Ali Koç, Hüsnü Özyeğin, Zeynep Bodur Okyay, Güler Sabancı, Dr. Yılmaz Argüden Bankpozitif Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akçakayalıoğlu’nun da katılımı bekleniyor.

İlgili Kişiler