• Bültenimize Kaydolun

Yaş Dostu Belediyecilik Çalıştayı

18-24 Mart Yaşlılar Haftası’nda Şişli Belediyesi ve Sultanbeyli Belediyesi’nin katkılarıyla Yaş Dostu Belediyecilik Çalıştayı’nı gerçekleştirdik.

Yaş Dostu Belediyecilik Çalıştayı

Altınbaş Üniversitesi, 24 Mart 2022

Akademi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Pınar Ilgaz'ın, Şişli Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürü Öznur Sarıahmetoğlu'nun açılış konuşmalarının ardından Bursiyerimiz Tuğçe Tıngır'ın ve Kurumsal İletişim Uzmanımız Gamze Talay'ın moderasyonuyla çalıştayı gerçekleştirdik.

Gerçekleştirdiğimiz çalıştayda katılımcılar, Birleşmiş Milletler'in yayınlamış olduğu Yaşlılık İlkeleri kapsamında masalara ayrılarak (Bağımsızlık Masası, Katılım Masası, Bakım Masası, Kendini Gerçekleştirme Masası ve İtibar Masası) ilk oturumda bu ilkelere yönelik yaşadıkları sıkıntıları ve ikinci oturumda da bu sorunlara yönelik gerçekleştirilebilecek çözüm önerilerini ortaya koydu. Son oturumda gerçekleştirilen masa sunumları ve değerlendirmelerle birlikte çalıştayımızı tamamlamış olduk.

Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen çalıştaya farklı kurumlardan, 42 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

İlgili Kişiler