• Bültenimize Kaydolun

Yerelde Sosyal Politikalar Uluslararası Konferansı

Kadıköy Belediyesi’nin Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Uluslararası Sosyal Politikalar Konferansı gerçekleştirildi. Konferansta Türkiye ve Avrupa ülkelerindeki sosyal politikalara bakış açısı ve uygulamalar ele alındı.

Yerelde Sosyal Politikalar Uluslararası Konferansı

İstanbul, 11 Ocak 2019

Konferansın açılış konuşmasını yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy Belediyesi’nin sosyal politika uygulamalarına değinerek “Merkezi yönetimin eksik bıraktığı, ekonomik krizle beraber kısıtlanan sosyal haklarla karşı karşıyayız. Çocuklar, kadınlar, gençler, LBGTİ bireyler, engelliler, tüm dezavantajlı grupların, herkesin hayatının bir ferdi olmak zorundayız. Bütün bunları daha kolay, daha rahat ve daha sağlıklı bir bütçeyle nasıl yapabiliriz bunları konuşmalıyız. Herkesin düşüncelerini alırsak daha sağlıklı projeler üretebiliriz. İyi şeyler yapıldığı zaman, insanlar için iyi tasarımlar yapılabilir. İyiye doğru yürürsek bu ülkenin geleceği de iyi olur.” dedi

Konferansın ilk gününün sonunda Dr. Yılmaz Argüden ve Dr. Erkin Erimez ise Kadıköy Belediyesi’nin 2017 Entegre Raporunu sundu.

Konferans detaylarına ve yapılan sunumlara ulaşmak için tıklayınız.