• Bültenimize Kaydolun

ARGE Danışmanlık

Dr. Erkin Erimez

Akademik Kurul Üyesi

Erkin Erimez, ARGE Danışmanlık ortağıdır ve kurumsal yönetişim, sürdürülebilirlik, enerji, Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi ve hukuk konularında uzmandır. Hazine yönetimi, kurumsal finansman, yatırım finansmanı, mali analiz, finansal risk yönetimi, şirket satın alma, yeniden yapılandırma, ticaret hukuku, şirket birleşme ve bölünme işlemleri, SPK, kurumsal yönetişim, yurtdışı yatırımlar ve vergi alt yapısı, strateji, yeni iş geliştirme, sürdürülebilirlik, 6 sigma, kurumsal sekretarya, yönetim kurulu süreçleri gibi konularda Borusan Holding bünyesinde çeşitli sorumluluklar üstlenmiştir.

Erimez, 6 Sigma kapsamında siyah kuşak sahibi, lojistik optimizasyonu, stok optimizasyonu, müşteri teslim performansının iyileştirilmesi ve planlama, yeni yönetim organizasyon yapısının kurulması ve hayata geçirilmesi konularında projeler yapmıştır. Sürdürülebilirlik yaklaşımının grup içinde oluşmasında etkin rol oynayan Erimez, Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyinin (WBCSD) 2 Türk üyesinden biridir.

TÜSİAD Kurumsal Yönetişim çalışma grubu ve Sürdürülebilirlik Görev gücü üyesi, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Bilim Kurulu Başkanıdır. Dr. Erimez, Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) çalışma gruplarında rol almaktadır. SKD nezdinde geliştirme çalışmaları yapılmış olan Sürdürülebilirlik Endeksi (ISESI) çalışma grubu üyesidir.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği alanında MBA eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Pazarlama alanında, doktora eğitimini yine aynı üniversitede stratejik ortaklıklar alanında tamamlamıştır.