• Bültenimize Kaydolun

Sürdürülebilirlik raporlaması, her yıl daha fazla şirketin iyi uygulamaları benimsemesi ve sürdürülebilirlik performanslarına ilişkin şeffaflığını artırmasıyla gelişen, dönüşen bir alandır. Bu nedenle, biz de metodolojimizi ve kriter setimizi bu gelişmeleri yansıtacak şekilde her yıl gözden geçiriyoruz.

Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi 2022

SGS 2022’de, çeşitli alanlarda veri toplama yaklaşımımızı geliştirdik ve aradığımız sonuçların detaya girme derecesini artırdık.

  • Değer Yaratma Modeli: Görselleştirildi ve tek bir sayfada görüntülenebilir hale getirildi.
  • Önemlilik: Yalnızca önemlilik bölümü altında veya bir matris içinde listelenen konuların şirket için öncelikli olduğu kabul edildi.
  • Komiteler: Sadece özel olarak Sürdürülebilirlik çalışan komiteler dikkate alındı.
  • Şirket Hedefleri: Zamana bağlı, sayısal, grafik formatında sunuldu.
  • Ekosistem Hedefleri: Zamana bağlı, sayısal, grafik formatında sunuldu.

Bu değişiklikler göz önüne alındığında, SGS 2022’de açıklanan bazı sonuçlar önceki yıllarla karşılaştırılabilir olmayıp, bazı şirketler bu nedenle Grup değiştirmiştir. Bu gibi durumlarda, yıllara göre sonuçların karşılaştırmasına yer vermedik ve yalnızca bu yıla ait verileri ekledik.

Aynı zamanda, her yıl rapora bir yenilik getirmeyi amaçlıyoruz – bu yıl, rapor boyunca ilgili bölümlerde bulunabilecek 7 temel öncelikli alan için alanının en iyisi şirketleri belirledik.

Yazarlar
Katkıda Bulunanlar

Burak Erşahin

ARGE Danışmanlık

Beste Gün Aslan

Araştırmacı

Ulaş Berkay Cihan

Başak Demiray

Çağhan Karanberk

Araştırmacı

Dr. Fatma Öğücü Şen

Araştırma Direktörü