• Bültenimize Kaydolun

Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi’yle etkileşimli öğrenmeyi hızlandırarak daha iyi bir dünya için katkı sağlıyor, sürdürülebilir bir gelecek için iş dünyasını harekete geçiriyor, iyi örnekleri öne çıkarıp şirketlere birbirlerini kıyaslama şansı veriyoruz.

Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi

Sürdürülebilirlik, yalnızca insanlığın ve gezegenin yaşamsal ihtiyaçları için değil, aynı zamanda şirketlerin uzun vadeli başarısı için de kritik önem taşır. Buna rağmen sürdürülebilirlik, işlerin yürütülme biçimini kökten değiştirecek bir unsur olarak değerlendirilmek yerine, işler yürütülürken ele alınması gereken ikincil bir mesele olarak görülüyor.

İyi yönetişim, sürdürülebilirlik çalışmalarının sürdürülebilirliğinin anahtarıdır. Bu nedenle alanında en iyi şirketlerin (Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri) sürdürülebilirlik çalışmalarını nasıl yürüttüğünü ve yönettiğini tanımlayan Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi©’ni geliştirdik.

Karar mercilerini harekete geçirme, uygulamaları daha etkili kılmak için farkındalık geliştirme ve bilgi sunma hedeflerimiz doğrultusunda, önde gelen şirketlerin sürdürülebilirlik çalışmalarını incelediğimiz etki yaratan bir araştırma gerçekleştirdik. Geliştirdiğimiz özgün metodoloji ile halka açık verileri “iyi yönetişim merceği”yle analiz ediyor, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları hakkında farkındalık oluşturuyor, sürdürülebilirlik çabalarının yönetişiminin ölçülmesini sağlıyoruz. 

Bilgi Ortağımız

Yayılım Ortağımız

Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi’ni çok değerli buluyor, savunduğu felsefenin dünyada yayılımı için gönüllü elçi olmaktan memnuniyet duyuyorum.

Prof. Mervyn E. KingInternational Integrated Reporting Council Onursal Başkan