• Bültenimize Kaydolun

Yönetişim Mükemmelliği Yolculuğunun 10. Yılı

Yönetim Kurulları ve Yapay Zeka Semineri

“Yönetişim Mükemmelliği Yolculuğunda 10. Yıl Buluşmaları”nın ilkini 14 Şubat’ta TÜSİAD ev sahipliğinde “Yönetim Kurulları ve Yapay Zekâ” teması ile gerçekleştirdik. Argüden Yönetişim Akademisi Danışma Kurulu Üyesi Prof. David R. Beatty’nin onur konuğu olarak katıldığı seminerde, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri yer aldı.

Yönetişim Mükemmelliği Yolculuğunun 10. Yılı

Yönetim Kurulları ve Yapay Zeka Semineri

İstanbul, 14 Şubat 2024

TÜSİAD ev sahipliğinde ve Türkiye'nin lider şirketlerinin üst düzey yöneticilerin katıldığı “Yönetim Kurulları ve Yapay Zeka” Seminerinin açılış konuşmalarını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Argüden Yönetişim Akademisi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Yılmaz Argüden yaptı.

Orhan Turan konuşmasında yapay zekânın tetiklediği teknolojik dönüşümün sektörlerimiz ve şirketlerin üst düzey yöneticileri için stratejik bir gündem olduğunu belirtti. Argüden Yönetişim Akademisi’nin bu konudaki etkinliğini çok zamanlı bulduğunu ifade ederek teşekkür etti.

Açılış konuşmasında 10 yıl önce “yaşam kalitesi ve sürdürülebilir gelecek için kurumlara duyulan güvenin artırılması” amacıyla Argüden Yönetişim Akademisi’ni kurduklarını ifade eden Dr. Argüden ise şöyle konuştu: “10 yıl boyunca kamu, özel sektör ve sivil toplumda iyi yönetişimi geliştirmek üzere geliştirdiğimiz araştırma projeleri dünyada örnek gösteriliyor. Birleşmiş Milletler, OECD, Avrupa Konseyi, IFRS gibi kurumlarla iş birlikleri kurarak sadece Türkiye’de değil, dünyada da kurumlara duyulan güveni artırmak için çalışıyoruz. Çocuklardan, gençlere, şirketlerden, kamu ve sivil toplum liderlerine kadar geniş bir kesimi kapsayan eğitim programları gerçekleştiriyoruz.”

Açılış konuşmalarının ardından, Seminerin ana konuşmacısı olan Prof. David R. Beatty “Yönetim Kurulları ve Yapay Zeka” temalı sunumunu yaptı. Yapay zekâyı gelmekte olan bir tsunamiye benzeten Prof. Beatty, bu tsunamiyle baş edebilmek için yönetim kurullarının ve tepe yönetimlerin stratejik önceliği haline gelmesi gerektiğine dikkat çekti. Prof. Beatty yapay zekâyı iş yapış şekillerine uyarlayarak endüstrilerini hızla yeniden şekillendiren şirketlerden örnekler de paylaştı.

2018 yılında Argüden Yönetişim Akademisi ve IFC iş birliğinde üst düzey yöneticilere yönelik gerçekleştirilen “Özel Sektörde İyi Yönetişim” Sertifika Programı’na da katkı sağlayan Prof. Beatty, 2018 yılında gerçekleşen bu eğitimden mezun olan pek çok yöneticiyi bu seminerde yeniden görmekten duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Yönetişim Mükemmelliği Yolculuğunun 10. Yılı Buluşmaları

10. yılımız dolayısıyla organize ettiğimiz Yönetişim Mükemmelliği Yolculuğunda 10. Yıl Buluşmaları 2024 yılı boyunca Mervyn E. King, Sir Mark Moody-Stuart ve Paul Polman gibi iyi yönetişim konusunda küresel liderlerin katılımıyla devam edecek. Harvard Business Review Türkiye iş birliğinde düzenlenecek diğer buluşmalar, çevrimiçi seminerler şeklinde yayınlanacak.

İlgili Kişiler