• Bültenimize Kaydolun

Belediyeleri hem çocuk ve ebeveyn dostu olmak adına yapısal olarak güçlendirecek; hem de bu yaklaşımı uygulamalarına nasıl aktaracaklarına ve gelişimlerini ölçebileceklerine dair yol gösterecek öneriler oluşturuyoruz.

Çocuk ve Ebeveyn Dostu Belediye Yönetişim Rehberi

Anket Araştırma Raporu

Çocuk ve Ebeveyn Dostu Belediye Yönetişim Rehberi Projesi Argüden Yönetişim Akademisi, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği ve Anne Çocuk Eğitimi Vakfı iş birliğinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Proje ile çocukların ve ebeveynlerin refahını ve yaşam kalitesini artırmaya yönelik, belediyelerin çalışmalarına ışık tutacak bir yol haritası geliştirmeyi amaçlıyoruz. Söz konusu amacımıza ulaşmak için belediyeleri hem çocuk ve ebeveyn dostu olmak adına yapısal olarak güçlendirecek; hem de bu yaklaşımı uygulamalarına nasıl aktaracaklarına ve gelişimlerini ölçebileceklerine dair yol gösterecek öneriler oluşturuyoruz. Projenin ilerleyen sürecinde ise önerileri hayata geçirerek, yaratılan etkinin değerlendirilmesini hedeflemekteyiz.

Çalışmalarımıza ilk olarak tüm İstanbul ilçe belediyelerine yönelik geliştirdiğimiz ve uyguladığımız anket ile başladık. Bu anket ile çocuk ve ebeveyn dostu olmak adına, kararların alınmasından, kaynak yönetimine, hizmetlerin sunulmasından, kurumsal işleyişlerinde bu anlayışın yerleşmesine kadar çok yönlü olarak belediyelerin kendilerini, çocuk ve ebeveynlere olan yaklaşımlarını değerlendirmelerini istedik.

Bilgi Ortaklarımız