• Bültenimize Kaydolun

Governance Studies
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Direktörü

Dr. Darrell M. West

Danışma Konseyi Üyesi

Darrel M. West, Governance Studies Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Direktörü ve Douglas Dillon Kürsü Başkanıdır. Brookings Enstitüsü Teknolojik İnovasyon merkezi Kurucu Başkanı ve TechTank'ın Başkan Editörlüğü sorumlulukları bulunan West, eğitim teknolojisi, sağlık bilgi sistemleri ve mobil teknoloji alanlarında araştırmalar yapmaktadır.

West, Brookings'te görev almadan önce, John Hazen White Siyasal Bilimler ve Kamu Politikası Profesörlüğü ve Brown Üniversitesi Kamu Politikası-Taubman Merkezi'nin Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

2000 yılından başlamak üzere, 50’den fazla eyaletin, 198 ülkenin ve önde gelen federal kuruluşların web sitelerini inceleyen çalışmalar yürütmüştür. “Digital Government" adlı kitabı Don K.Price Ödülü'nü almış, ayrıca Doris Graber ile birlikte yazdığı "Cross Talk" adlı kitap siyasal iletişim alanında en iyi kitap ödülünü almıştır. 

Yüksek lisans eğitimini Ohio Miami Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve doktora eğitimini Indiana Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi alanında tamamlanmıştır.

Linkler

Biliyor muydunuz?

“E-Government and the Transformation of Service Delivery and Citizen Attitudes” yayını, Public Administration Review tarafından 1940 yılından bu yana en etkili olan 75 makalenin yazarı arasında gösterilmiştir.