Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı

Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi Lansmanı | Uluslararası Entegre Raporlama Konseyi Küresel Konferansı

Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri’nin sürdürülebilirlik politikalarını iyi yönetişim bakış açısıyla incelediğimiz Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi’nin sonuçlarını, Resmi Bilgi Ortağı olduğumuz Uluslararası Entegre Raporlama Konseyi’nin Küresel Konferansı’nda paylaştık.

Çevrimiçi, 2 Aralık 2020

İlkini 2019 yılında yayınladığımız ve yayınladığı günden bu yana Türkiye’de ve dünyada ilgiyle takip edilen “Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi ©” (SG Scorecard) Araştırmamızın 2020 sonuçlarını, Uluslararası Entegre Raporlama Konseyi’nin (IIRC) 1 Aralık 2020’de çevrimiçi düzenlediği Küresel Konferansı’nda paylaştık.

Araştırmanın sonuçlarını, Türkiye'den ve dünyadan iyi örnekleri, araştırma modelini paylaştığımız konferansa dünyanın önde gelen kurumları ve düşünce liderleri katıldı.

Araştırmanın paylaşılan sonuçlar arasında üçü öne çıkıyor. Bu sonuçlar şöyle:

  • Yönetim kurullarının sürdürülebilirlik konusunda liderliği üstlenmesi gerekiyor.
  • Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri hem organizasyon hem de ekosistem için veriye dayalı yaklaşımı benimsiyor ve şirketlerin yarattığı önemli etkiler şeffafça paylaşılıyor.
  • Sürdürülebilir Değer Yaratma bir yolculuktur. Etkili sonuçlar elde etmek için sürekli öğrenme ve anlamlı paydaş katılımı (çalışanlar, tedarik zinciri ve tüm paydaşlar) gereklidir.

 

Çevrimiçi, 2 Aralık 2020